Rozpoczynamy rekrutację!

Rozpoczynamy rekrutację!

Daj się zainspirować naturą i surfuj razem z nami!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Naukowych Warsztatów Projektowych, w których łączymy interdyscyplinarne badania naukowe, inspirujące idee, innowacyjne projekty oraz Was podczas wspólnej pracy zespołowej.

 

W tym roku na warsztat bierzemy biomimetykę – naukę inspirowaną Naturą i zajmiemy się powierzchniami biomimetycznymi. Podglądając naturalne struktury plastra miodu, skrzydeł motyla lub liścia lotosu, możemy otrzymać powierzchnie, spełniające różne funkcje m.in. powłoki antyrefleksyjne, antybakteryjne, superhydrofobowe. Tak wyspecjalizowane materiały mogą być inspiracją do stworzenia innowacyjnych idei i rozwiązań.

Podczas 4 etapów warsztatów zapoznacie się z nowinkami ze świata biomimetyki i będziecie mieli okazję do pracy w laboratorium nanotechnologicznym. Wdrożymy was w formułę Design Thinking i nauczymy, jak kreatywnie podchodzić do rozwiązania skomplikowanych problemów współczesnego świata. Przy naszej pomocy, będziecie mogli stworzyć własny projekt, wykorzystujący zdobytą wiedzę z biomimetyki i adresujący wybrany problem w dziedzinach takich jak architektura, inżynieria środowiska, elektronika, medycyna, energetyka, a wyniki pracy przedstawicie w krótkim materiale wideo.

HARMONOGRAM

24 XI 2018 Eksperymentuj

Warsztaty Naukowe – zapoznacie się z najnowszymi badaniami naukowców z dziedziny bioniki/biomimetyki oraz wytwarzaniem przykładowych materiałów biomimetycznych w laboratorium.

8 XII 2018 Projektuj

Warsztaty Design Thinking – wspólnie poszukamy rozwiązania, będącego odpowiedzią na pytanie: “Jak kreatywnie wykorzystać wybrany materiał w danej dziedzinie?”.

10 XII 2018 – 6 III 2019 Konstruuj

Przygotowanie indywidualnych projektów – praktyczne zastosowanie zdobytych wiadomości i nabytych umiejętności. Zespoły złożone ze studentów różnych kierunków studiów z obszaru nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych materializują swój pomysł przy wsparciu naukowców pracujących w Centrum i zaproszonych ekspertów i prezentują wyniki własnych badań w krótkim materiale wideo.

21 III 2019 Prezentuj

Zwieńczeniem warsztatów jest publiczna prezentacja projektów w trakcie gali finałowej.

REKRUTACJA

Zapraszamy studentów III – V roku i doktorantów wszystkich krakowskich uczelni!
Daj się zainspirować naturą razem z nami! Zachęć kolegów i dołącz do naszego Zespołu.
Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji – wystarczy wypełnić formularz:
Zapisy online trwają do 5 XI 2018.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *